JAKUB SKOPOVÝ: ODVAHA BYLA SYMBOLEM NAŠÍ SEZONY

25.06.2026
Trenér starších žáků Florbalu Aš Jakub Skopový hodnotí uplynulou sezonu, která přinesla nejen skvělé výkony proti nejsilnějším soupeřům, ale také velký individuální i týmový posun.

Jak hodnotíš uplynulou sezonu?

Když se na ni podívám s odstupem, mám radost hlavně z toho, jak se tým během roku posouval. Nebylo to vždy jednoduché, ale hráči ukázali charakter a chuť se zlepšovat, což je v této kategorii mnohem důležitější než samotné výsledky. Ty ale rozhodně nebyly špatné. Jako jediný tým v soutěži jsme po celou sezonu udrželi první výkonnostní koš a pravidelně jsme nastupovali proti těm nejsilnějším soupeřům. Konečné čtvrté místo proto považuji za velmi dobrý výsledek, i když všichni víme, že jsme mohli pomýšlet ještě výš.

S jakou herní představou jste do sezony vstupovali?

Od začátku jsme chtěli hrát aktivní florbal, nebát se tvořit hru a být nepříjemným soupeřem pro každého. Myslím, že se nám to ve většině zápasů dařilo. Byly chvíle, kdy jsme předváděli opravdu kvalitní výkony, ale také utkání, která nám ukázala, kde máme ještě rezervy.

Co tě během sezony potěšilo nejvíce?

Jednoznačně soudržnost týmu. Přišly chvíle, kdy se nám nedařilo podle představ, ať už po výkonnostní nebo psychické stránce. Kluci se ale nikdy nevzdali, dokázali se z nepříjemných situací poučit a společně reagovat. To je pro mě možná největší výhra celé sezony.

Udělal některý z hráčů výrazný individuální posun?

Posun udělala celá řada hráčů. Někteří byli více vidět díky statistikám, jiní odvedli obrovské množství práce, která se do čísel nepromítla. Přesto bych rád vyzdvihl tři jména.

Dominik Krátký se stal nejlepším střelcem našeho týmu i celé soutěže. Celou sezonu potvrzoval svůj velký potenciál. Nebylo to ale jen o gólech. Byl příkladem bojovnosti, nasazení a nikdy nevypustil jediný souboj.

Adam Pergler patřil mezi nejplatnější hráče mužstva. Díky své univerzálnosti výborně zvládal práci v útoku i obraně. Když bylo potřeba vzít odpovědnost na sebe, často to byl právě Adam, kdo rozhodující situace zvládl.

Velké poděkování si zaslouží také Vítek Čermák, který byl podle mě nejlepším brankářem uplynulé sezony. Svými výkony nás mnohokrát podržel a byl jednou z největších opor týmu. Bohužel před koncem sezony musel podstoupit operaci, která ho vyřadila ze závěrečných utkání. Jsme rádi, že vše dobře dopadlo, a přejeme mu úspěšnou rekonvalescenci i brzký návrat na hřiště.

Kdybys měl jedním slovem popsat tuto sezonu, jaké by to bylo?

Odvaha.

Odvaha hrát, zkoušet nové věci, přijímat odpovědnost a učit se z vlastních chyb. To je něco, co si hráči mohou odnést nejen do dalších sezon, ale i do běžného života.

Komu bys chtěl na závěr poděkovat?

Především všem hráčům za jejich přístup a energii, kterou florbalu během roku věnovali. Velké poděkování patří také rodičům za podporu a trpělivost. Věřím, že jsme společně položili pevné základy a zkušenosti z této sezony nám pomohou být v budoucnu ještě lepší.

Pro mě byla tato sezona na delší dobu poslední v roli trenéra. Svým nástupcům přeji hodně sil, trpělivosti a úspěchů. Jsem přesvědčen, že tým povedou správným směrem.

Share